Utylizacja dokumentów

Nie wszystkie dokumenty mogą po prostu wylądować w biurowej niszczarce, a tym bardziej bezpośrednio w kontenerze na śmieci. Dobrym tego przykładem są dokumenty biznesowe. Konkurencja nie śpi – jeśli nie zostaną prawidłowo zutylizowane z zachowaniem wszelkich standardów, istnieje prawdopodobieństwo, że dostaną się w niepowołane ręce. Podobne podejście obowiązuje wobec dokumentów zawierających dane osobowe, zwłaszcza po zmianie przepisów w tym zakresie, znanej jako RODO.

Konsekwencje nieprawidłowego niszczenia dokumentów potrafią być opłakane – w przypadku działalności biznesowej chodzi o ogromne pieniądze, a w przypadku wrażliwych danych w grę wchodzą także konsekwencje prawne. Dlatego utylizację dokumentów warto zlecić wyspecjalizowanemu w tym zakresie podmiotowi. Nasza firma zajmuje się tym od wielu lat. Utylizacja dokumentów jest prowadzona w Warszawie, ale obsługujemy także klientów z całej Polski. Wielu z nich to nasi stali partnerzy, co stanowi znakomitą rekomendacją. Naszym wyróżnikiem oprócz najwyższej jakości usługi są także atrakcyjne ceny.

Utylizacja dokumentów w polskim prawie

O tym, w jaki sposób powinna przebiegać utylizacja dokumentów decyduje w wielu przypadkach prawo. Dokumentacja zawierająca poufne informacje, w tym dane osobowe jest traktowana w szczególny sposób. Decyduje o tym między innymi czwarty stopień utajnienia według normy DIN 66399. W naszym wykonaniu utylizacja dokumentów przebiega właśnie według tego standardu. Klienci mogą mieć co do tego pewność otrzymując specjalny certyfikat. Dzięki wypełnieniu najwyższych norm i stosowaniu przepisów prawa poufne informacje znajdujące się w utylizowanych dokumentach nie mają szans wydostać się na zewnątrz.

Przebieg utylizacji dokumentów

Profesjonalna utylizacja dokumentów rozpoczyna się w momencie ich odbioru od klienta. Naszą ofertę kierujemy do podmiotów z całego kraju. Aby dochować najwyższych standardów wykorzystujemy plombowane lub zamykane na klucz, specjalnie przeznaczone do tego pojemniki. Na miejscu spisywany jest protokół, w którym znajdują się kluczowe informacje dotyczące liczby pojemników, plomb, jak również data wykonania usługi utylizacji dokumentów.

Później sama utylizacja dokumentów odbywa się metodą mechaniczną w przygotowanym do tego certyfikowanym zakładzie. Pomieszczenia obiektu są stale monitorowane, co maksymalnie podwyższa poziom bezpieczeństwa poufnych informacji. Nad przebiegiem utylizacji dokumentów czuwają posiadający specjalne uprawnienia i duże doświadczenie pracownicy.

Mechaniczna utylizacja dokumentów doprowadza papier do stanu, w którym odczytanie wcześniej znajdujących się na nim informacji jest całkowicie niemożliwe. Po zakończeniu tego procesu materiał jako anonimowa makulatura trafia do zakładów papierniczych, gdzie jest przetwarzany. Pilnujemy wszelkich procedur i bierzemy na siebie odpowiedzialność związaną z utylizacją dokumentów. Klient, który zdecyduje się na tę usługę otrzymuje certyfikat potwierdzający, że została ona przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi procedurami i prawem.

Profesjonalna utylizacja dokumentów w atrakcyjnej cenie

Przeprowadzona w profesjonalny sposób utylizacja dokumentów nie przekłada się z punktu widzenia klienta na bardzo pokaźny wydatek. Działamy sprawnie i mamy ogromne doświadczenie w swojej branży, co sprawia, że możemy zaoferować naszym partnerom bardzo atrakcyjne ceny. Nasi dotychczasowi klienci zaufali nam ze względu na najwyższą jakość oferowaną przy niezwykle konkurencyjnych stawkach. Wycena może się odbywać na podstawie metrów bieżących poddawanych niszczeniu dokumentów bądź ich wagi.

Utylizacja dokumentów – nasze wyróżniki

O najwyższej jakości naszych usług związanych z utylizacją dokumentów świadczy zadowolenie dotychczasowych klientów i wystawione przez nich referencje. Wiele lat doświadczenia w branży pozwoliło nam wypracować niezwykłe standardy. Do naszych najważniejszych wyróżników należą:

  • utylizacja dokumentów odbywająca się z zachowaniem najwyższych standardów,
  • sprawny przebieg odbioru utylizowany dokumentów od klienta i ich transportu,
  • przyjazna dla środowiska utylizacja dokumentów – pozostałości jako anonimowa makulaturę trafiają do recyklingu,
  • jawne postawa wobec klienta – nasi partnerzy zachowują kontrolę nad całym procesem utylizacji dokumentów,
  • najwyższy poziom bezpieczeństwa utylizowanych dokumentów,
  • zachowanie wszelkich norm i procedur związanych z utylizacją dokumentów, w tym normy DIN 66399,
  • ogólnopolski zasięg działalności.

Właśnie dzięki tym wyróżnikom zaufały nam rzesze zadowolonych klientów, którzy doskonale wiedzą, że utylizacja dokumentów odbywa się w naszych zakładach na najwyższym poziomie, a znajdujące się na nich informacje są całkowicie bezpieczne.

Nie tylko utylizacja dokumentów – kompleksowa oferta związana z archiwizacją

Utylizacja dokumentów stanowi ważny element naszej działalności, jednak oferujemy naszym klientom znacznie więcej. Jesteśmy przedsiębiorstwem niezwykle doświadczonym w branży archiwizacyjnej. Co, poza utylizacją dokumentów możemy zaoferować? Oto elementy naszej kompleksowej oferty:

Zapraszamy do współpracy wszystkich klientów zainteresowanych archiwizacją bądź utylizacją dokumentów z całej Polski! Do świadczonych przez nas usług należą między innymi: