Pudła archiwizacyjne z tektury falistej | Archivboxy

Każde archiwum wymaga starannego przechowywania dokumentów, umożlwiającego ich szybkie odnalezienie, jak również ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przedstawiamy Państwu rozwiązaniem spełniające oba warunki – praktyczny i ekonomiczny sposób magazynowania dokumentacji w pudłach archiwizacyjnych.

Jakimi zaletami wyróżniają się pudła archiwizacyjne z tektury falistej?

Pudła archiwizacyjne zrobione są z wytrzymałej trójwarstwowej tektury. Dzięki temu zachowują wysoki poziom wytrzymałości, a także sztywny kształt, który sprzyja ochronie ich zawartości. Pudło archiwizacyjne jest praktycznym rozwiązaniem w zakresie przechowywania dokumentów, ponieważ chroni materiały przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz pozwala zaoszczędzić przestrzeń.

Zależnie od warunków panujących w archiwum, dokumenty są często narażone na szkodliwe działanie temperatury, wilgoci, kurzy, a niekiedy nawet owadów. Wszystkie wymienione wyżej czynniki nie działają błyskawicznie, jednak w przypadku braku stosownej ochrony, efekty w postaci erozji i przebarwień papieru stają się widoczne po kilku latach. Pudła archiwizacyjne z tektury falistej zapewniają dokumentom nie tylko ochronę, ale również dzięki swoim gabarytom, sprzyjają wygodzie i efektownemu wykorzystaniu przestrzeni. Poprawiają dodatkowo komfort pracy w przypadku transportu dokumentów.

Pudła archiwizacyjne z tektury falistej – zbiorcze

W zbiorczych pudłach archiwizacyjnych mogą być przechowywane segregatory lub teczki wraz z ich zawartością. Gabaryty pudeł zostały zaprojektowane w taki sposób, aby idealnie pomieścić dokumenty w formacie A4. Mieszczą dokładnie tyle dokumentów, aby każda osoba dorosła mogła bez problemu poradzić sobie ze zdjęciem pudła z półki w archiwum i jego przeniesieniem.

Pudła archiwizacyjne z tektury falistej zamykane uchylnie

Tego rodzaju pudła archiwizacyjne przeznaczonej do przechowywania teczek z dokumentami, dzięki mniejszym gabarytom sprzyjają transportowi. Przyczynia się również do tego wzmocniona konstrukcja uchwytów. Dzięki mniejszym rozmiarom dobrze sprawdzą się w archiwach dysponujących ograniczoną przestrzenią, gdzie pozwolą wykorzystać każdy wolny fragment półki.

Sprawdź nasze bardzo konkurencyjne ceny pudeł archiwizacyjnych z tektury falistej.

Zamów aktualny cennik

 Pudło archiwizacyjne zbiorcze z tektury falistej na teczki bądź segregatory (BARDZO MOCNE)


Pudła archiwizacyjne zbiorcze są przeznaczone do przechowywania dokumentacji oraz dzięki wygodnym uchwytom i wzmocnieniom papierem drzewnym idealnie służą do bezpiecznego transportu dokumentacji oraz innych materiałów. Pudła zbiorcze archiwizacyjne można ustawiać jedno na drugim co bardzo ułatwia logistykę transportową.

Pojemność pudeł archiwizacyjnych zbiorczych to około 40 litrów (5-6 segregatorów lub 20-30 teczek). Pudła archiwizacyjne zbiorcze charakteryzują się bardzo długą wytrzymałością, są odporne na czynniki zewnętrzne, kurz, temperatura powietrza, woda.

WYMIAR: 420x295x350 mm

Pudło archiwiacyjne
zamykane uchylnie

 

Pudło archiwizacyjne zamykane uchylnie jest przeznaczone do przechowywania dokumentacji w archiwach zakładowych i składnicach akt. Dzięki wzmocnieniom papierem drzewnym pudła archiwizacyjne zamykane uchylnie skutecznie chronią dokumentację przed zalaniem i kurzem. W pudłach archiwizacyjnych zamykanych uchylnie można pomieścić do 10 teczek archiwizacyjnych. Pudła archiwizacyjne zamykane uchylnie można ustawiać w pionie lub poziomie.

WYMIAR: 330x260x100mm